Kokį akmenį rinktis virtuvės stalviršiui?

Virtuvė

Virtuvė – paprastai populiariausia namų vieta, kuri dažnai atstoja svetainę. Žmonės teikia daug dėmesio šios erdvės dizainui ir patogumui. Renkantis stalviršį reikėtų atsiminti tris svarbiausius kriterijus – išvaizdą, patvarumą ir, be abejo, kainą.

Koks akmeninis stalviršis patvariausias?

Akmeninių stalviršių pasirinkimas mūsų šalies rinkoje – itin didelis. Tai:

  • natūralus granitas arba kvarcitas,
  • natūralus marmuras,
  • keletas lieto (dirbtinio) akmens variantų (kvarcas), bei
  • naujovė – vos prieš trejus metus Italijoje sukurta Laminam produkcija.

Kaip nepasiklysti šiuose pasiūlos ir skirtingų nuomonių, skonių labirintuose ir išsirinkti būtent jūsų virtuvei tinkantį stalviršį?

UAB „AKMENS NAMAS“ siūlo visus aukščiau išvardintus akmeninių stalviršių variantus. Stalviršius mūsų įmonėje galite užsisakyti tiek iš natūralaus granito, tiek iš natūralaus marmuro, tiek iš revoliucinių ekologiškų Laminam plokščių, taip pat siūlome dirbtinio akmens stalviršius (Quarrella arba Silestone). Šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie kiekvieną jų.

Kodėl granitinis stalviršis?

Granitas yra labiausiai paplitusi pasaulyje vulkaninės kilmės uoliena, kurios raštas, tekstūra gali būti sudaryti iš granulinio tipo, debesinių linijų, tiesių linijų ar maišyto tipo, kuomet tekstūroje įeina ir vieno, ir kito tipo raštas. Granitas išsiskiria spalvų, raštų ir tipų įvairove. Ši uoliena pasižymi ypatingu tvirtumu, todėl jau nuo antikos laikų yra naudojama tiek apdailai, tiek kaip statybinė medžiaga.

Granitinis stalviršis, be abejo, gali padidinti jūsų namų vertę, nes tai – viena tauriausių, patvariausių medžiagų. Tai gamtos subrandintas produktas, kurio kiekviena dalis – savotiškai unikali. Stalviršis iš granito – itin tvirtas, šis akmuo nebijo nei karščio, nei skysčių, nei rūgščių. Virtuvės stalviršiai yra gaminami iš 3 cm storio granito plokštės, toks yra pasaulinis standartas. Plokštės maksimalus ilgis – dažniausiai 3 metrai, bet pasitaiko ir 3,40 m ilgio plokščių.

Granitas idealiai tinka maisto gamybai – jis yra visiškai natūralus, natūraliu būdu (vandens pagalba) nupoliruotas. Savyje jis neturi jokių toksinių medžiagų. Granito tankis itin didelis, todėl jis į save neįgeria jokių skysčių, yra lengvai valomas.

Kodėl ne marmuras virtuvėje?

Marmuras – tai metamorfinė uoliena, susiformavusi iš kalkakmenio arba dolomito, veikiant aukštai temperatūrai ir slėgiui, kai viena uoliena žemės gelmėse virsta kita. Šiai uolienai būdingos gyslos susidarė iš įvairių priemaišų, dažniausiai molio, smėlio ar geležies oksido.

Marmurinis virtuvės stalviršis lengvai valomas, tačiau jo sandaroje esančios poros pritraukia nešvarumus. Marmuro paviršių reikėtų stipriai saugoti nuo dažančių maisto produktų (burokėlių, morkų, raudono vyno, kavos ir pan.), rūgščių bei šarmų (pvz., muilas), riebalų, priešingu atveju susidarys spalvos nelygumai ir dėmės. Virtuvės stalviršiai iš marmuro turėtų būti periodiškai impregnuojami – taip jie išlieka atsparūs drėgmei, su kuria susiduria gaminant maistą, ir išlaiko savo pradinę išvaizdą.

Kodėl ne kvarcas?

Mūsų įmonė siūlo Silestone arba Quarrella dirbtinio akmens stalviršius. Šio dirbtinio akmens sudėtyje yra 93-95 % kvarco (tvirčiausia uoliena), kiti 5-7 % – tai dirbtinis pigmentas, epoksidinė derva, akmens dulkės, cementas.

Dirbtinio akmens privalumas – tolygi, vientisa spalva. Šio akmens gamyboje yra naudojamos toksinės medžiagos, kurias akmuo skleidžia į aplinką. Taip pat šis akmuo jautrus rūgštims bei braižymams. Dėl šių priežasčių nerekomenduojame rinktis kvarcito virtuvės stalviršiui, jeigu virtuvė bus naudojama maisto gamybai.

Kodėl Laminam stalviršis?

Laminam yra kvarco keramikos plokštės, iškeptos itin aukštoje temperatūroje, kas suteikia šiai medžiagai karščio atsparumą, higieną ir atsparumą temperatūrų svyravimams, nešvarumams, braižymui bei itin žemą vandens sugeriamumą.

Šis dirbtinis akmuo yra visiškai ekologiškas (100 % organinių medžiagų), gaminamas tik iš gamtinių medžiagų (skalūno, granito uolienų, keraminių pigmentų bei surišimo medžiagos – molio), turi visus ekologiško gaminio sertifikatus, todėl idealiai tinka maisto gamybai.

Laminam turi kelias dešimtis atspalvių, tarpe jų – atkartojamas natūralaus marmuro tekstūros vaizdas, medienos imitacija ir daug kitų. Skirtumas nuo natūralaus marmuro tas, kad turėdami marmuro atspalvio Laminam stalviršį, būsite ramūs dėl skysčių įgeriamumo, kadangi medžiaga Laminam į save neįgeria nieko – nei rūgščių, nei jokių dažančių skysčių. Net ir turėdami visiškai baltą stalviršį , galėsite be baimės vakaroti su šeima ar draugais.

Mūsų įmonė vienintelė Klaipėdos regione gamina virtuvės stalviršius iš 12 mm storio Laminam plokščių. Jeigu virtuvėje norite sienelės iš tos pačios medžiagos – siūlome 5 mm storio plokštes. Maksimalus plokščių ilgis – 3,24 m.

 

Šią informaciją be raštiško UAB „Akmens namas“ sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama.  Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.